Cestou/Necestou
Thajsko 2004

Thajsko & Hong Kong 2004

Snídaně v Ayutthaye
Snídaně v Ayutthaye

Když se v Tunisku naše kamarádka Jana alias Klaudyja zmínila o tom, že bychom příští rok mohli vyrazit do Thajska, jen jsme se nad tím oba pousmáli a málem si při tom ještě ťukali na čelo. Jenomže mě stačí jenom naťuknout.. Takže netrvalo dlouho a ležel jsem v průvodcích a na internetu a začínal zosnovat itinerář. Rozhodli jsme se totiž, že konečně vyrazíme takzvaně „na blind“, a to v doprovodu dvou zcestovalých blondýn – již zmíněné Jany a její kamarádky Magdy. Do Bangkoku jsme letěli odděleně – holky přes Amsterdam, my přes Hong Kong. Z Bangkoku jsme se pak již společně vydali na sever (Chiang Mai a okolí), pak přes starobylé město Ayuthaya zpátky a naopak úplně na jih na pláže na ostrově Phi Phi Don a poloostrově Krabi. Poslední dny jsme věnovali návštěvě plovoucího trhu, národního parku Erawan a města Kanchanaburi známého mostem přes řeku Kwai. Počasí nám, jako zatím vždy, přálo, zažili jsme jen jeden velmi příjemný teplý deštík, který nás navíc zastihl na pláži. Ubytování bylo všude příjemné a čisté, jídlo vynikající a vše neuvěřitelně levné. Zážitkem bylo i cestování vlakem, autobusem, na člunech… Oč příjemnější tři týdny jsme prožili, o to větší šok jsme zažívali další tři týdny po příjezdu, kdy udeřila vlna tsunami a smetla mj. ostrov Phi Phi Don.

Mezipřistání v Hong Kongu jsme pojali jako příležitost poznat aspoň trochu další kout světa, takže jsme si naplánovali strávit v něm jeden den. Byl to den velmi příjemný, i když s námi trochu mával časový posun. Přece jen jsme poprvé letěli takhle daleko. Hong Kong je rušné město, ale dá se v něm najít i klidný kout jako je Hong Kong Park. Velkým zážitkem je pohled z vyhlídky (Peak), především večer, kdy se po celém městě rozzáří světla a neony.

ThajskoHong Kong

TERMÍN CESTY:
17. listopadu – 5. prosince 2004

ÚČASTNÍCI:
Honza, Libor, Jana, Magda

TRASA:
Hong Kong > Bangkok > Chiang Mai > Doi Inthanon > Mae Sa > Ayuthaya >> Phi Phi Don > Krabi > Damnoen Saduak > Kanchanaburi > Erawan > Bangkok

OSOBNÍ „TOP 5“ ZÁŽITKŮ:
(Kliknutím na kteroukoli z fotografií se otevře galerie s většími náhledy.)

Mapa cestyDeníkKniha

FOTOGALERIE
Výběr padesáti fotografií. Podstatně větší počet snímků je součástí knihy THAJSKO & HONG KONG 2004.
Kliknutím na kteroukoli z fotografií se otevře galerie s většími náhledy.

 

Pokud se vám příspěvek líbí, kliknutím na srdce mu můžete udělit „lajk“.

0 lajků

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..