Cestou/Necestou

Kanada 2018

Parťáci
Parťáci

Západní Kanada a konkrétně národní parky v oblasti Skalistých hor byly mým cestovatelským snem už několik let. Věděl jsem, že k jeho splnění už nastává ten správný čas. Když jsme se s Monikou domlouvali, že bychom spolu na podzim někam vyrazili, byla pro mě Kanada prioritou. A ačkoli byly ve hře i další destinace (Tibet, Jižní Afrika…), nakonec se objevily letenky do Vancouveru za dobrou cenu (cca 14 tisíc), takže bylo rozhodnuto. Termín jsme zvolili na konec září, kdy už by neměly národní parky zaplavovat tak velké davy, a zároveň jsme se těšili na podzimní barvy. S blížícím se dnem odletu nás ale trochu znepokojovala předpověď počasí, která vypadala, jako by se do námi vyhlídnuté oblasti už chystala zima. Sice jsme se tedy náležitě vybavili, ale stále doufali, že si to mé nejméně oblíbené roční období ještě rozmyslí.

A jak to dopadlo? Přišla už do tamních hor zima? A byla na škodu, nebo se nakonec ukázalo, že to vlastně bylo to nejlepší, co se nám mohlo stát? To už můžete posoudit z fotek (zatím prvních šest kousků) nebo z deníku, který bude hotový v nejbližších dnech.

Kanada

TERMÍN CESTY:
27. září – 15. října 2018

ÚČASTNÍCI:
Honza, Monika

TRASA:
Vancouver > Hope > Okanagan Valley > Revelstoke > NP Yoho > NP Banff > Calgary > Icefields Parkway > NP Jasper > Kamloops > Vancouver Island (Tofino, Campbell River, Victoria) > Vancouver

OSOBNÍ „TOP 5“ ZÁŽITKŮ:
(Kliknutím na kteroukoli z fotografií se otevře galerie s většími náhledy.)

Mapa cestyDeník

FOTOGALERIE
Výběr padesáti fotografií. Kliknutím na kteroukoli z nich se otevře galerie s většími náhledy.

Pokud se vám příspěvek líbí, kliknutím na srdce mu můžete udělit „lajk“.

4 lajků

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..