Namibie 2016

Účastníci - Namibie
Poněkud netradiční selfie celé výpravy

Od první chvíle, kdy jsem viděl fotky nadpozemsky vypadajícího místa Deadvlei, jsem věděl, že se chci někdy podívat do Namibie. Země, o které spousta lidí ani neví, že existuje nebo kde leží. Trochu mě od splnění snu odrazovaly ceny letenek, které se běžně pohybují od 25 tisíc výš. Od září 2016 ale začaly Qatar Airways operovat přímé lety z katarské metropole Doha do namibijského hlavního města Windhoeku a zřejmě v souvislosti s tím nabídly letenky z Frankfurtu za dvanáct tisíc korun. Nebyl důvod k váhání.

Hlavními lákadly této bývalé německé kolonie jsou národní park Etosha (jedno z nejlepších safari na světě) či poušť Namib s již zmíněným údolím Deadvlei, ale zajímavých míst je mnohem víc. Celou cestu jsme putovali vypůjčeným autem po většinou nepříliš kvalitních cestách – asfalt je spíš výjimkou než pravidlem. Ubytování jsme měli zajištěno částečně v kempech (především v národních parcích) a v penzionech.

Namibie

TERMÍN CESTY:
20. října – 5. listopadu 2016

ÚČASTNÍCI:
Honza, Libor, Monika

TRASA:
Windhoek > Spitzkoppe > Sasa Safari Camp (Outjo) > Národní park Etosha > Ondangwa > Opuwo > Palmwag > Skeleton Coast > Swakopmund > Sesriem & Národní park Namib > Lüderitz > Kolmanskop > Fish River Canyon (Hobas, Ai-Ais) > Quiver Tree Forest > Windhoek

OSOBNÍ „TOP 5“ ZÁŽITKŮ:
(Kliknutím na kteroukoli z fotografií se otevře galerie s většími náhledy.)
K největším zážitkům samozřejmě patří i pánev Deadvlei z titulní fotky.

Mapa cestyDeník

FOTOGALERIE

 

Pokud se vám příspěvek líbí, kliknutím na srdce mu můžete udělit „lajk“.

74 lajků

0 komentářů k "Namibie 2016"Přidejte vlastní →

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.