Antelope Canyon

PeeGees

PeeGees v akci
PeeGees v akci
„PeeGees“ je umělecký název naší bývalé ustálené cestovatelské trojice. Všechno vzniklo spontánně a neplánovaně, nečekaný úspěch nás ale podnítil k natočení dalších klipů, kterých nakonec vzniklo sedm a jeden bonusový sestřih z natáčení. Tady jsou všechny pohromadě:

PeeGees v Indonésii (2009)

Během cesty do Indonésie vznikl první klip PeeGees, coby taková malá legrácka a hold české zpěvačce, na které jsme vyrůstali. Vzniklo to tak, že Jana s sebou vzala text písně s tím, že to prostě bude píseň této cesty. Až na místě nás napadlo, že bychom mohli natočit videoklip – na různých místech. Jenomže jsme s sebou neměli hudební základ, takže veškeré zpívání bylo jen naslepo (nebo spíš nahluchu).

PeeGees v Maroku (2009)

Úspěch prvního videoklipu sestavy PeeGees nás motivoval k natočení dalšího, tentokrát v Maroku. Měli jsme na to podstatně kratší dobu, ale na druhou stranu jsme byli o něco připravenější, tentokrát jsme měli hudební podklad aspoň v mobilu 🙂 U kamery jsme se vystřídali všichni, střih a režii měl opět na bedrech Libor, grafiku já. Video jsme pojali jako vánoční přání a dárek pro naše fanoušky.

Materiálu bylo dost, a tak se Libor rozhodl sestříhat ještě jeden bonusový videoklip, ve kterém trošku více poodhalujeme zákulisí natáčení:

PeeGees a přátelé v Tatrách (2010)

Když se roku 2010 konečně dostavilo jaro, zajeli jsme si ještě užít víkend se sněhem do Vysokých Tater. Bylo nás sedm – jako statečných nebo jako trpaslíků – a navzdory krátké době, kterou jsme tam strávili, se v Liborově režii podařilo natočit další, v pořadí již třetí videoklip PeeGees, tentokrát spolu s dalšími přáteli. A podruhé jsme sáhli do bohatého hudebního archívu Hanky Zagorové…

PeeGees a přátelé v Ráji (2010)

Jako by se s každým novým klipem PeeGees přibližovali k rodné hroudě – po Indonésii následovalo Maroko, po něm slovenské Tatry a čtvrtý počin se odehrával v Českém ráji. Klip byl natočen v úplně nejkratším čase, šlo spíš jen o takovou drobnou jarně-letní hříčku. Kromě PeeGees se znovu představili i Tomáš a Patrik, které jste mohli zaznamenat už v tatranském snímku.

PeeGees v Indii (2011)

Když jsme byli v Indii poprvé (2006), seskupení PeeGees ještě nenašlo dost odvahy, aby se pustilo do natáčení klipu. Při druhé návštěvě už jsme si ale tuhle příležitost nenechali ujít. Neodradil nás ani úbytek kyslíku ve výškách nad pět tisíc metrů, playback (ano, je to skutečně tak, pokud to ještě někdo nepoznal) situaci zachraňoval. A na jaký známý song padla volba tentokrát? Inu, říká se do třetice…

PeeGees na Havaji (2011)

V pořadí šestý klip PeeGees byl natočen jako vánoční a novoroční přání, a to během našeho pobytu na dvou havajských ostrovech v roce 2011.

PeeGees v Mexiku (2013)

Ke svému comebacku jsme se po dvouleté odmlce vybičovali díky významnému životnímu jubileu hlavní hvězdy, neboť právě u této příležitosti se konala světová premiéra videoklipu „PeeGees v Mexiku“. Jsme nesmírně potěšeni, že svou zdravici poslala oslavenkyni i samotná Hanka Zagorová, k jejíž tvorbě se PeeGees vždy vraceli s upřímnou radostí.

 

Pokud se vám příspěvek líbí, kliknutím na srdce mu můžete udělit „lajk“.

7 lajků