Cestou/Necestou
Belize 2017

Belize 2017

Letím jako VIP
Letím jako VIP.

Tohle byla naprosto spontánní akce. Chtěl jsem někam na pár dnů odletět a úplně náhodou jsem na Facebooku narazil na akční letenky z Prahy do Belize za 12 990 Kč. Hned jsem na to kliknul a letenky zarezervoval. Vzhledem k tomu, že se jednalo o týden čistého času v Belize, chystal jsem se to pojmout velmi odpočinkově a pohodově. Původně jsem si chtěl půjčit auto, ale ceny pronájmů jsou snad nejvyšší, co jsem kde zaznamenal, tak jsem nakonec raději zvolil tři vnitrostátní přelety, které i ušetřily dost času. Relaxašní povaha výletu způsobila, že jsem si ani nepsal deník, takže jen stručně shrnu, co jsem v Belize za těch pár dní zažil.

Dostal jsem radu, ať se vyhnu Belize City, a tak jsem ani neopustil letiště a hned přeletěl na ostrov AMBERGRIS CAYE – konkrétně do letoviska SAN PEDRO. To, co bylo vidět z malé cesny, byl jeden z největších zážitků téhle krátké cesty. Ostrov je velmi pohodový, ale přece jen už celkem turistický. Druhý den jsem lodí přejel na menší CAYE CAULKER. Pokud je větší „bratr“ pohodový, tak tady je pohoda na druhou. Ostrov se dá obejít pěšky a zaujmou například výrazně barevné dřevěné domky.

Třetí den mě čekal výlet do vnitrozemí, až k mayským pyramidám LAMANAI. Říká se, že i cesta může být cíl, což byl tento případ. Velmi příjemné putování v loďkách a v autobuse se zábavným průvodcem jsem si opravdu užil, stejně jako pyramidy.

Ještě před odletem do Placencie jsem podnikl dopolední výlet lodí do přírodní rezervace HOL CHAN, kde se šnorchluje v křišťálově čisté vodě, dokonce i mezi (údajně) neškodnými žraloky. Odpoledne už jsem se přesunil více na jih, do letoviska PLACENCIA, které mě překvapilo svou poklidností.

Další den jsem podnikl výlet na miniaturní ostrůvek LAUGHING BIRD CAYE, což byl naprosto úžasný zážitek. Krásné šnorchlování v neuvěřitelně čisté vodě i jen pár metrů od břehu. V jednu chvíli jsme byli na ostrově pouze tři – ranger, můj průvodce a já. Ani se mi nechtělo odjíždět.

Pak následoval den naprostého volna, protože výlet do COCKSCOMB BASIN RESERVE (také známé pod názvem Jaguar Reserve) byl k dispozici až o den později. Jaguáry jsem sice neviděl, ale procházka džunglí s výkladem byla zajímavá a jízda po řece v nafouklé duši od pneumatiky (tzv. tubing) poměrně adrenalinová, ale vlastně zároveň velmi relaxační.

Přelet z Placencie do Belize City byl pro mě unikátní v tom, že jsem byl jediným pasažérem. Připadal jsem si tedy jako VIP.

Belize splnilo, co jsem od něj očekával – vyčistil jsem si hlavu, odpočinul, načerpal spoustu energie, zkrátka si sám se sebou užil pohodu, kterou jsem moc potřeboval. Cenově se tato malá karibská země pohybuje celkem vysoko, ale kompenzují to milí lidé a krásné prostředí.

Belize

TERMÍN CESTY:
11. – 20. února 2017

ÚČASTNÍCI:
Honza

TRASA:
Belize City > Ambergris Caye (San Pedro) > Caye Caulker > Lamanai > Hol Chan Marine Reserve > Placencia > Laughing Bird Caye > Cockscomb Basin Reserve > Belize City

OSOBNÍ „TOP 5“ ZÁŽITKŮ:
(Kliknutím na kteroukoli z fotografií se otevře galerie s většími náhledy.)

Mapa cesty

FOTOGALERIE
Na fotkách se zatím pracuje, díky za trpělivost!

 

Pokud se vám příspěvek líbí, kliknutím na srdce mu můžete udělit „lajk“.

32 lajků

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..