Cestou/Necestou

Azory 2018

Potřetí v řadě jsem se rozhodl strávit vánoční svátky mimo domov. A podruhé na portugalském území, i když od jeho pevninské části jsou Azory vzdálené 1500 km. Vzhledem k tomu, že jsme na tenhle výlet měli jenom pár dní, strávili jsme je jenom na jednom, a to tom největším z ostrovů – São Miguel. I ten je v podstatě malý, takže je ideální zakotvit na jednom místě a autem vyrážet na výlety.

Azorská sestava
Azorská sestava

Ačkoli jsme přijeli úplně mimo sezonu a ikonické hortenzie už byly povětšinou odkvetlé, ostrov mě nadchnul. Dostatek vláhy se stará o to, že má člově neustále na očích sytě zelenou barvu. Spolu s Kostarikou pro mě byl São Miguel druhým nejzelenějším místem planety, kam jsem se zatím podíval. K tomu náherné vyhlídky, kopce, útesy, jezera, horké prameny… a minimum turistů. Měli jsme dost štěstí na počasí, jen při výstupu na nejvyšší vrchol ostrova nás obklopovala nepropustná mlha, která se nad námi smilovala jen na pár krátkých záchvěvů.

Další postřehy a argumenty, proč jsou Azory skvělou destinací, najdete v textu článku, který mi vyšel v časopise Lidé a Země.

Portugalsko

TERMÍN CESTY:
23. – 29. prosince 2018

ÚČASTNÍCI:
Honza, Honza (Běhna), Ivana (Kivi)

TRASA:
Ponta Delgada > Sete Cidades > Ponta da Ferraria > Mosteiros > Lagoa do Fogo > Chá Gorreana > Furnas > Ribeira dos Caldeirões > Nordeste > Arnel > Ponta da Madrugada > Miradouro do Pico dos Bodes > Pico da Vara > Ponta Delgada

OSOBNÍ „TOP 5“ ZÁŽITKŮ:
(Kliknutím na kteroukoli z fotografií se otevře galerie s většími náhledy.)

Mapa cestyČlánek

FOTOGALERIE
Na fotkách se zatím pracuje, díky za trpělivost!

Pokud se vám příspěvek líbí, kliknutím na srdce mu můžete udělit „lajk“.

1 lajk

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..