Cestou/Necestou
Emiráty 2013

Dubaj & Abú Dhabí 2013

Iva
Iva

Spojené arabské emiráty mě nikdy k návštěvě moc nelákaly. Nicméně když se naskytla možnost zajet do této části světa v rámci služební cesty, byl jsem rád, že budu moct spojit příjemné s užitečným. Program byl nabitý a štědrý se zaměřením na Dubaj a Abú Dhabí. A jak na mě tato dvě města zapůsobila?

Jsem rád, že jsem Dubaj viděl, ale nemám potřebu se tam vracet. Mrakodrapy byly fajn, ale třeba v New Yorku jsou tak nějak působivější. Tržnice byla fajn, ale v Istanbulu nebo kdekoli v Indii mají trhy podstatně zajímavější atmosféru. Pláž byla fajn, ale ležel jsem na řadě podstatně hezčích s působivějším výhledem. Nejvyšší budova světa je impozantní, ale největší zážitek mám asi z rychlovýtahu, který se snad vyráběl v Pardubicích. Bylo tam zkrátka fajn, ale na zadek jsem si z ničeho nesedl. Výlet do pouště na Jeep Safari s následným „kulturním programem“ ničím nevybočoval z obvyklých turistických pastí.

To Abú Dhabí mě oslovilo podstatně víc. Měli jsme možnost prohlédnout si zázemí okruhu F1 včetně domků, v nichž jsou závodní jezdci vždy ubytováni, či řídícího centra. A stát na místech, odkud vozy startují. V zábavním světě Ferrari World jsme mimo jiné opakovaně vyzkoušeli „nejrychlejší horskou dráhu světa“, což byla opravdu jízda. A nakonec jsme si užili večerní návštěvu Velké mešity šejka Zayeda, která mě ohromila. Považuju ji za jednu z nejúchvatnějších staveb, v nichž jsem se kdy ocitl. Pokud se tedy někdo do Emirátů dostanete, Abú Dhabí rozhodně nevynechte!

Emiráty

TERMÍN CESTY:
5. – 9. prosince 2013

ÚČASTNÍCI:
Honza & Volkswagen tým

TRASA:
Dubaj > Abú Dhabí > Dubaj

OSOBNÍ „TOP 5“ ZÁŽITKŮ:
(Kliknutím na kteroukoli z fotografií se otevře galerie s většími náhledy.)

FOTOGALERIE
Výběr padesáti fotografií.
Kliknutím na kteroukoli z fotografií se otevře galerie s většími náhledy.

 

Pokud se vám příspěvek líbí, kliknutím na srdce mu můžete udělit „lajk“.

1 lajk

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..