Cestou/Necestou
Peru, Bolívie & Chile

Peru, Bolívie & Chile 2008

Honza a Libor na Altiplanu
Honza a Libor na Altiplanu
Honza na Hřbitově vlaků v Uyuni
Honza na Hřbitově vlaků v Uyuni

Jižní Amerika nás dlouho přitahovala, vidět Machu Picchu naživo byl Liborův cestovatelský sen. Sny se mají plnit, takže jsme se rozhodli, že na chvíli opustíme oblíbený asijský kontinent a konečně se vydáme pořádně na západ. Tentokrát ovšem bez našich dámských souputkyň. Za pomoci Gábiny a Michala, kteří podobnou cestu absolvovali rok před námi, jsme si vytvořili plán cesty. Ten ale vzal hned ze začátku trochu za své kvůli protestům v peruánském městě Tacna. Museli jsme operativně itinerář změnit, ale nakonec jsme viděli v podstatě všechno, co jsme vidět chtěli, a ještě něco navíc. Začali jsme v Peru krásným „bílým“ městem Arequipa a dvoudenním výletem do údolí a kaňonu Colca. Pak jsme chtěli přejet do chilské Aricy, ale kvůli zmíněným problémům jsme změnili směr naší cesty a vydali se do Puna, odkud jsme absolvovali dvoudenní výlet po ostrovech na jezeru Titicaca. Přes městečko Copacabana jsme se pak už přesunuli do Bolívie, konkrétně do jejího druhého hlavního města La Pazu. Po přesunu do mrazivého Uyuni nás čekalo třídenní putování džípem po přírodních krásách Bolívie – solná poušť, altiplano, laguny, Dalího krajina, gejzíry… Za poslední přírodní krásou už nás očekávalo Chile, kde jsme se ocitli přímo v měsíční krajině kolem městečka San Pedro de Atacama. Odsud jsme si odskočili zrelaxovat do přímořského města Arica. A pak už zpátky do Peru, kde jsme na poslední týden zakotvili v krásném Cuzcu a jeho okolí, kde právě probíhaly oslavy nejdůležitějšího svátku v roce. Prozkoumali jsme i část Posvátného údolí, přičemž vrcholem bylo slavné Machu Picchu. Pak už jen krátká prohlídka Limy a po více než třech týdnech zase domů.

Viděli jsme spoustu krásných a zajímavých věcí a prožili mnoho nezapomenutelných zážitků. Rozhodně nás tento kout světa nezklamal a do našich vzpomínek se zaryje stejně hlubokým písmem jako třeba Indie nebo Kambodža.

PeruBolívieChile

TERMÍN CESTY:
7. – 30. června 2008

ÚČASTNÍCI:
Honza, Libor

TRASA:
Lima > Arequipa > Colca > Puno > Titicaca > Copacabana > La Paz & Uyuni > Salar de Uyuni > San Pedro de Atacama > Arica > Cuzco a Posvátné údolí (Pisac, Salinas, Ollanta, Machu Picchu) > Lima

OSOBNÍ „TOP 5“ ZÁŽITKŮ:
(Kliknutím na kteroukoli z fotografií se otevře galerie s většími náhledy.)

Mapa cestyDeníkKniha

FOTOGALERIE
Výběr padesáti fotografií. Podstatně větší počet snímků je součástí knihy PERU, BOLÍVIE & CHILE 2008.
Kliknutím na kteroukoli z fotografií se otevře galerie s většími náhledy.

 

VIDEO

Upoutávka

 

Celý film (103 minut) – možno přehrát i jednotlivé kapitoly

loading videos
Loading Videos...

 

Pokud se vám příspěvek líbí, kliknutím na srdce mu můžete udělit „lajk“.

0 lajků

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..