Cestou/Necestou

Irsko 2019

Poprvé jsem se měl do Irska vydat někdy na konci minulého století. Tenkrát to nevyšlo a smaragdový ostrov se zasunul do šuplíku „třeba někdy v důchodu“. Jenomže s Michalem se najednou situace změnila, protože na dovolenou může jenom přes letní prázdniny. Došlo tedy na Evropu, což byla pro cestu do Irska ideální příležitost.

Ohromeni krásami Irska (Dublin)
Ohromeni krásami Irska (Dublin)

Na ostrov jsme si vyčlenili dvanáct dní, což sice není mnoho, ale to zásadní se stihnout dá. Měli jsme celkem štěstí na počasí, pořádný slejvák nás zastihl až předposlední den. Kvůli němu jsme nakonec vynechali návštěvu archeologické lokality Newgrange.

Irská příroda je nádherná, milým překvapením byla především méně známá oblast Connemara. S výjimkou Dublinu a Limericku, kde jsme spali na studentských kolejích, jsme si užívali ubytování v soukromí, což byly většinou úžasné domy na samotě, od jejichž majitelů jsme se dočkali bohaté snídaně.

Z cesty jsem tentokrát nepsal deník, místo něj nabízím text článku, který mi vyšel v časopise Lidé a Země.

Irsko

TERMÍN CESTY:
1. – 12. srpna 2019

ÚČASTNÍCI:
Honza, Michal

TRASA:
Dublin > Powerscourt > Lough Tay > Glendalough > Cobh & Cork > Kinsale > Drombeg Stones > Killarney > Ring of Kerry > Dingle Penninsula > Limerick > Cliffs of Moher > Cashel > Burren > Connemara > Slieve League > Londonderry > Antrimské pobřeží > Belfast > Dublin

OSOBNÍ „TOP 5“ ZÁŽITKŮ:
(Kliknutím na kteroukoli z fotografií se otevře galerie s většími náhledy.)

Mapa cestyČlánek

FOTOGALERIE
Na fotkách se zatím pracuje, díky za trpělivost!

Pokud se vám příspěvek líbí, kliknutím na srdce mu můžete udělit „lajk“.Li

0 lajků

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..