Cestou/Necestou
Indonésie 2009

Indonésie 2009

Indonésie 2009
Kompletní sestava

Tuto cestu jsme si pracovně nazvali „Mise Přežít“, a to kvůli rizikům spojeným s nenadálými zdravotními komplikacemi, které postihly Libora jen několik týdnů před odletem. Libor byl statečný a všichni jsme se naštěstí vrátili v pořádku.

Indonésie je rozlehlá země a pro třítýdenní cestu je důležité vybrat jen její část, jinak bychom si pořádně nic neužili. Volba padla na ostrovy Jáva, Bali a Lombok, přičemž při úvahách figurovaly i Sulawesi či Flores. Na Jávě jsme si vybrali jen několik míst – chrámy kolem Yogyakarty (Borobudur a Prambanan), sopečnou scenérii kolem Gunung Bromo a sopku Kawah Ijen. Váhali jsme, zda máme aspoň den strávit i v Jakartě, do které jsme přiletěli, protože má pověst ošklivého, špinavého a hlučného města. Nakonec jsme této metropoli necelý den věnovali. Jáva byla kvůli své velikosti ve znamení dlouhých přesunů, ale především v případě Ijenu a Broma se trocha nepohodlí vyplatila.

Více pozornosti jsme chtěli věnovat Bali – nikoli profláknutým plážím na jihu, ale hlavně vnitrozemí. Řada lidí se o Bali vyslovila jako o ráji na zemi nebo o jednom z nejhezčích míst na planetě, takže naše očekávání byla dost vysoká. Snad proto jsme byli nakonec malinko zklamaní. Ne že by na Bali nebylo hezky, ale přece jen jsme čekali trochu víc. Rýžové terasy, chrámy, umělecká řemesla, tanec – v tomto duchu se nesl náš týden na tomto ostrově. Naše vnímání Bali možná mohlo být dáno i tím, že zatímco na Jávě jsme měli 4 stěžejní destinace, dojem z Bali je roztříštěn do řady kratších zastávek.

Po poměrně náročném cestování byl na řadě odpočinek na ostrůvku Gili Meno, jen 6 km od ostrova Lombok. Liduprázdné písečné pláže, tyrkysová voda, pohled na hory a sopky na Lomboku, pro příznivce šnorchlování či potápění i velké mořské želvy, hejna barevných rybek, koráli… Původně jsme chtěli absolvovat i dvoudenní trek na sopku Gunung Rinjani, ale nakonec jsme od tohohle záměru upustili. Místo toho jsme se s Liborem vydali na malý průzkum lombockého vnitrozemí.

Po návratu na Bali jsme zakotvili co nejblíž od denpasarského letiště, odkud jsme měli odlétat – tedy v Kutě. Tam bychom se normálně vůbec nevypravili, ale jako jednodenní ochutnávka to nebylo špatné.

Indonésie

TERMÍN CESTY:
20. srpna – 12. září 2009

ÚČASTNÍCI:
Honza, Libor, Jana

TRASA:
JÁVA – Jakarta > Yogyakarta (Borobudur) > Gunung Bromo > Kawah Ijen > BALI – Lovina > Candikuning > Jatiluwih > Ubud > Tegallalang > Candidasa > Tenganan > Tirtagangga > Besakih > GILI MENO & Gili Air > LOMBOK > BALI – Denpasar

OSOBNÍ „TOP 5“ ZÁŽITKŮ:
(Kliknutím na kteroukoli z fotografií se otevře galerie s většími náhledy.)

Mapa cestyDeníkKniha

FOTOGALERIE
Výběr padesáti fotografií. Podstatně větší počet snímků je součástí knihy INDONÉSIE 2009.
Kliknutím na kteroukoli z fotografií se otevře galerie s většími náhledy.

 

VIDEO
Upoutávka

V Mexiku vznikl první videoklip uskupení PeeGees.

Pokud se vám příspěvek líbí, kliknutím na srdce mu můžete udělit „lajk“.

1 lajk

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..